2011-06-03

Live - Soccer

 England - Premier League
13:45 West Ham United (4) 2 - 1 Manchester City (3) Full Time
16:00 Liverpool (6) 0 - 0 Hull City (9) Full Time
16:00 Southampton (2) 1 - 0 Stoke City (11) Full Time
16:00 Sunderland (17) 0 - 2 Arsenal (5) Full Time
16:00 West Bromwich Albion (12) 2 - 2 Crystal Palace (16) Full Time
18:30 Swansea City (8) 2 - 0 Leicester City (15) 2nd half
 Spain - Primera Division
16:00 Almeria (13) 0 - 1 Athletic Bilbao (14) Full Time
18:00 Real Madrid (2) 3 - 1 Barcelona (1) Full Time
20:00 Valencia (4) 0 - 0 Elche (18) 1st half
22:00 Cordoba (20) - Real Sociedad (17) Not Started
22:00 Eibar (12) - Granada (15) Not Started
 Italy - Serie A
15:00 Empoli (14) 0 - 4 Cagliari (12) Full Time
18:00 Parma (20) 1 - 3 Sassuolo (16) Full Time
20:45 Sampdoria (3) - Roma (2) Not Started
 France - Ligue 1
17:00 Paris Saint Germain (2) 3 - 0 Bordeaux (3) Full Time
20:00 Bastia (17) 0 - 1 Monaco (9) 1st half
20:00 Caen (19) 1 - 0 Lorient (16) 1st half
20:00 Evian Thonon Gaillard (18) 0 - 0 Nantes (6) 1st half
20:00 Reims (15) 0 - 0 Montpellier (10) 1st half
 Germany - 1. Bundesliga
15:30 Borussia Dortmund (15) 0 - 1 Hannover 96 (7) Full Time
15:30 Augsburg (9) 2 - 0 Freiburg (17) Full Time
15:30 Hoffenheim (2) 1 - 0 Paderborn (8) Full Time
15:30 Hertha Berlin (13) 3 - 0 Hamburger SV (16) Full Time
15:30 Eintracht Frankfurt (11) 4 - 5 VfB Stuttgart (14) Full Time
18:30 Bayer Leverkusen (6) 1 - 0 Schalke 04 (12) 2nd half
 England - FA Cup Qualification
16:00 Spennymoor Town FC 2 - 2 Telford Result only
16:00 Kings Lynn Town (5) 3 - 4 AFC Fylde (1) Result only
16:00 Grimsby Town 3 - 0 Guiseley (6) Result only
16:00 Alfreton Town 1 - 1 Lincoln Result only
16:00 Chorley (3) 0 - 0 Halifax Town Result only
16:00 Barwell F.C. (11) 0 - 3 Altrincham Result only
16:00 Leek Town 3 - 4 Blyth Spartans (21) Result only
16:00 Stockport (7) 2 - 4 Chester FC Result only
16:00 Gateshead FC 4 - 0 Gainsborough (16) Result only
16:00 Tamworth (20) 1 - 1 Southport Result only
16:00 Dartford 3 - 1 Burgess Hill Town Result only
16:00 Maidstone (2) 2 - 1 Welling United Result only
16:00 Witham Town (19) 1 - 2 Weston Super Mare (20) Result only
16:00 Eastbourne Borough (8) 0 - 0 Dover Result only
16:00 Weymouth (4) 0 - 0 Braintree Town Result only
16:00 Canvey (9) 0 - 0 Havant and W. (3) Result only
16:00 St.Albans (9) 0 - 1 Concord Rangers (15) Result only
16:00 Basingstoke (1) 1 - 1 Harrow Borough (23) Result only
16:00 Nuneaton Town 0 - 0 Hemel Hempstead (18) Result only
16:00 Aldershot Town 2 - 0 Torquay United Result only
16:00 Kidderminster Harriers 0 - 1 Eastleigh Result only
16:00 Dorchester Town (16) 1 - 7 Bristol Rovers Result only
16:00 Chelmsford (13) 0 - 0 Barnet Result only
16:00 Woking 2 - 1 Boreham Wood (2) Result only
16:00 Warrington Town 1 - 0 North Ferriby United (11) Result only
16:00 Evesham United 1 - 2 Bromley (5) Result only
16:00 Norton United 1 - 1 Shildon AFC Result only
16:00 East Thurrock United (11) 7 - 1 Bath City (16) Result only
16:00 Willand Rovers 1 - 3 Gosport Borough (14) Result only
16:00 Gloucester City (21) 1 - 4 Forest Green Rovers Result only
 Netherlands - Eredivisie
18:30 Vitesse (7) 2 - 1 NAC Breda (16) 2nd half
19:45 Heracles (18) 0 - 1 Willem II (12) 1st half
19:45 AZ Alkmaar (9) 0 - 1 FC Groningen (11) 1st half
20:45 Ajax (2) - Go Ahead Eagles (13) Not Started
 Portugal - Primeira Liga
17:00 Boavista (14) 1 - 2 P.Ferreira (4) Full Time
17:00 Moreirense (10) 2 - 0 Gil Vicente (18) Full Time
21:15 Arouca (13) - FC Porto (3) Not Started
 Scotland - Premiership
16:00 Dundee FC (7) 2 - 0 Hamilton Academical (1) Full Time
16:00 Inverness CT (2) 1 - 0 Dundee United (3) Full Time
16:00 Partick Thistle (8) 0 - 0 St.Johnstone (9) Full Time
16:00 St. Mirren (10) 2 - 2 Ross County (12) Full Time
 Turkey - Superlig
15:00 Sivasspor (16) 0 - 1 Rizespor (8) Full Time
18:00 Fenerbahce (4) 2 - 1 Genclerbirligi (10) Full Time
18:00 Balikesirspor (18) 0 - 5 Bursaspor (6) Full Time
 International - World Cup Qualification UEFA Playoffs _ABBR_FEMALE
15:00 Italy 2 - 1 Ukraine Result only
18:30 Scotland - Netherlands Result only
 International - EURO U-17 qualification grp. 10
15:30 Belgium U17 (1) 4 - 1 Bosnia-Herzegovina U17 (2) Result only
19:00 Azerbaijan U17 (4) - Switzerland U17 (3) Result only
 International - EURO U-17 qualification grp. 4
14:00 England U17 (1) 4 - 1 Cyprus U17 (3) Result only
14:00 France U17 (2) 3 - 0 Macedonia U17 (4) Result only
 International - AFC Champions League Final Stages
10:30 Western Sydney Wanderers FC (10) 1 - 0 Al Hilal (4) Full Time
 International - Friendlies
15:00 Zambia 1 - 1 Ivory Coast Result only
 Albania - 1. Division B
14:30 Din. Tirana (2) 1 - 0 Lushnja (7) Result only
14:30 Luftetari (9) 1 - 0 Bylis (5) Result only
14:30 Sopoti Librazhd (3) 0 - 0 Tomori (4) Result only
14:30 Shkumbini (8) 4 - 0 KS Naftetari Kucove (10) Result only
14:30 Butrinti Sarande (1) 1 - 0 Pogradeci (6) Result only
 Albania - 1. Division А
14:30 Besa (9) 1 - 1 KF Kamza (6) Result only
14:30 Adriatiku Mamurrasi (1) 3 - 0 Ada Velipoje (10) Result only
14:30 Kastrioti (8) 0 - 0 Iliria Fushe-Kruje (5) Result only
14:30 Terbuni Puke (3) 1 - 1 Beslidhja Lezhe (2) Result only
 Albania - Kategoria Superiore
14:00 Skenderbeu (4) 3 - 0 Vllaznia (7) Result only
14:00 Kukesi (1) 2 - 0 Flamurtari (6) Result only
 Algeria - 1. Division
16:00 USM El Harrach (4) 0 - 1 ASO Chlef (8) Full Time
16:00 RC Arbaa (10) 2 - 1 JS Saoura (6) Full Time
17:00 CR Belouizdad (15) 0 - 2 MO Bejaia (1) Full Time
18:45 MC Oran (9) 2 - 1 MC El Eulma (5) 2nd half
18:50 CS Constantine (2) 0 - 0 USM Bel Abbes (13) 2nd half
 Angola - 1. Division
16:00 Uniao Sport Clube do Uige (16) - Sporting Cabinda (11) Result only
16:30 CR da Caala (10) - Primeiro de Maio (14) Result only
16:30 ASA Luanda (12) - Recreativo do Libolo (1) Result only
16:30 Sport Lubango (15) - Kabuscorp Palanca (2) Result only
17:00 Petro Atletico (5) - CD Huila (13) Result only
18:00 Interclube (9) - Primeiro de Agosto (4) Result only
 Antigua and Barbuda - Premier Division
22:00 Virgin Atlantic Fort Road FC (5) - Parham (2) Result only
 Argentina - Federal A Torneo de Transiciоn Zona 5
21:30 CD Libertad (1) - Club Atletico Alvarado (8) Not Started
 Argentina - Primera B Metropolitana Torneo de Transicion
16:00 Colegiales (17) 2 - 0 Brown de Adrogue (12) Full Time
20:30 Deportivo Armenio (15) - Barracas Central (10) Not Started
20:30 Tristan Suarez (4) - Dep. Merlo (20) Not Started
21:00 Deportivo Moron (9) - Comunicaciones (16) Not Started
 Argentina - Primera B Nacional Torneo de Transicion
01:30 Douglas Haig (14) 2 - 1 Boca Unidos (6) Full Time
03:00 Atletico Tucuman (7) 1 - 0 Independiente Rivadavia (11) Full Time
 Argentina - Torneo de Transiciоn
01:30 Belgrano (17) 1 - 0 Rosario Central (11) Full Time
20:00 Independiente (3) 1 - 0 Tigre (7) 1st half
21:00 Velez Sarsfield (8) - Banfield (15) Not Started
23:10 Newells Old Boys (10) - Godoy Cruz Mza. (16) Not Started
 Armenia - Premier League
12:40 FC Banants (5) 0 - 2 FC Mika (7) Result only
14:10 Ararat (8) 2 - 3 Ulisses (1) Result only
 Australia - A-League
10:55 Melbourne Victory (1) 5 - 2 Melbourne City FC (7) Full Time
 Austria - Bundesliga
16:00 Sturm Graz (5) 1 - 3 Rapid Wien (3) Full Time
18:30 Austria Wien (7) 2 - 0 Wiener Neustadt (10) 2nd half
18:30 RZ Pellets WAC (2) 0 - 0 Altach (4) 2nd half
18:30 Adm/Modling (8) 0 - 0 Ried (9) 2nd half
 Austria - Regionalliga Middle
19:00 SV Lafnitz (7) - RZ Pellets WAC (A) (9) Result only
 Austria - Regionalliga West
15:00 Hard (15) 0 - 1 SV Austria Salzburg (1) Result only
15:30 Altach (A) (14) 1 - 2 TSV Neumarkt (7) Result only
15:30 USC Eugendorf (3) 1 - 0 FC Wacker Innsbruck (A) (11) Result only
16:00 Schwaz (6) 8 - 0 Bizau (16) Result only
16:00 Dornbirn (8) 1 - 5 Wattens (2) Result only
17:15 Pinzgau Saalfelden (10) 1 - 2 FC Hoechst (13) Result only
 Azerbaijan - Premier League
14:00 AZAL PFC Baku (9) 0 - 1 FK Baku (8) Full Time
15:00 Simurq (5) 4 - 0 Araz PFK (10) Full Time
 Belarus - 1. Division
13:00 Gomelzheldortrans (13) 0 - 4 FC Minsk II (14) Result only
13:00 Lida (11) 2 - 4 Granit Mikashevichi (2) Result only
13:00 Rechytsa (7) 3 - 0 Khimik Svetlogorsk (10) Result only
13:00 Smolevichy (6) 3 - 4 Isloch (5) Result only
14:00 Volna (16) 0 - 0 FC Slonim (15) Result only
14:00 FK Gorodeya (8) 1 - 2 FC Bereza 2010 (12) Result only
14:00 Slavia Mozyr (1) 1 - 0 FC Smorgon (4) Result only
17:00 FK Vitebsk (3) - Zorka-BDU (9) Result only
 Belarus - Premier League Relegation Group
13:00 Belshina Bobruisk (4) 1 - 2 FC Minsk (1) Full Time
13:00 Dinamo Brest (5) 0 - 2 FK Slutsk (2) Full Time
 Belgium - 3. Division Grp. A
19:30 Tournai (18) - Deinze (2) Result only
19:30 Torhout (10) - KSV Oudenaarde (8) Result only
20:00 Gent-Zeehaven (12) - Temse (6) Result only
 Belgium - 3. Division Grp. B
19:00 Diegem (18) - Tienen (11) Result only
20:00 Turnhout (17) - Oosterzonen (12) Result only
20:00 UR La Louvière Centre (5) - Vervietois (16) Result only
20:00 Kermt-Hasselt (4) - Hoogstraten (9) Result only
20:00 RUW Ciney (2) - Grimbergen (14) Result only
 Belgium - Jupiler League
18:00 Waasland-Beveren (14) 0 - 1 Genk (4) Full Time
20:00 Sporting Charleroi (12) 0 - 0 Oostende (9) 1st half
20:00 Zulte-Waregem (16) 0 - 0 Cercle Bruges (15) 1st half
20:00 Westerlo (7) 0 - 0 Kortrijk (8) 1st half
 Belgium - Second Division
18:00 Virton (5) 3 - 3 Aalst (6) Full Time
20:00 Lommel (4) 1 - 0 KRC Mechelen (13) 1st half
20:00 Geel (16) 0 - 0 Dessel (17) 1st half
20:00 KSK Heist (15) 0 - 1 Eupen (1) 1st half
20:00 Seraing United (7) 0 - 0 Tubize (11) 1st half
20:00 Patro Eisden (14) 0 - 0 St.Truiden (3) 1st half
 Bosnia-Herzegovina - 1. Division FBiH
14:30 Metalleghe BSI (5) 1 - 0 NK Podgrmec (13) Result only
14:30 Gradina Srebrenik (12) 2 - 3 Rudar Kakanj (8) Result only
14:30 Gorazde (3) 0 - 0 GOSK Gabela (7) Result only
14:30 Igman Konjic (15) 2 - 1 Capljina (10) Result only
14:30 FK Radnicki (2) 1 - 1 Buducnost (4) Result only
14:30 NK Mladost Doboj Kakanj (1) 1 - 0 Orasje (16) Result only
14:30 Jedinstvo Bi (9) 1 - 0 NK Bratstvo (6) Result only
 Bosnia-Herzegovina - 1. Division RS
14:30 Proleter (14) 1 - 0 FK Napredak Donji Sepak (12) Result only
14:30 Mladost Gacko (11) 1 - 3 Kozara (1) Result only
14:30 Rudar Prijedor (4) 0 - 0 Sutjeska (7) Result only
14:30 FK Krupa (5) 1 - 0 FK Leotar (2) Result only
14:30 Tekstilac Derventa (8) 1 - 0 Sloboda Mrkonjic Grad (9) Result only
14:30 FK Podrinje (6) 1 - 0 Sloboda Novi Grad (3) Result only
14:30 Drina HE Visegrad (13) 1 - 1 Vlasenica (10) Result only
 Bosnia-Herzegovina - Premier League
14:30 Drina Zvornik (9) 1 - 1 FK Zvijezda (15) Full Time
14:30 FK Velez Mostar (7) 4 - 0 Vitez (13) Full Time
14:30 FK Sarajevo (4) 5 - 0 Radnik Bn (14) Full Time
14:30 Travnik (10) 1 - 3 Zrinjski Mostar (2) Full Time
14:30 Celik Zenica (12) 3 - 2 Slavija Sarajevo (8) Full Time
14:30 Olimpik Sarajevo (3) 0 - 0 Siroki Brijeg (1) Full Time
 Brazil - Serie A
20:20 Fluminense (7) - Atletico PR (10) Not Started
20:20 Palmeiras (14) - Corinthians (3) Not Started
20:20 Figueirense (13) - Cruzeiro (1) Not Started
22:30 Coritiba (16) - Gremio (6) Not Started
22:30 Atletico MG (4) - Sport (12) Not Started
22:30 Vitoria (17) - Criciuma (20) Not Started
22:30 Chapecoense AF (15) - Santos FC (8) Not Started
 Brazil - Serie B
01:50 Ceara (5) 0 - 2 Santa Cruz (7) Full Time
01:50 ABC (14) 2 - 1 Parana Clube (13) Full Time
20:20 Bragantino (15) - Boa Esporte Clube (8) Not Started
20:20 Vasco da Gama (3) - Ponte Preta (2) Not Started
21:20 Nautico (11) - Atletico GO (10) Not Started
 Brazil - Serie C final stage
20:00 Tupi - Paysandu Result only
23:00 Fortaleza - Macae Result only
 Brazil - Serie D Final Stages
21:00 Tombense FC (16) - Confianca (5) Result only
 Bulgaria - A Grupa
15:05 Levski Sofia (6) 0 - 3 CSKA Sofia (1) Full Time
18:30 PFC Ludogorets Razgrad (2) 2 - 0 Cherno More Varna (8) 2nd half
 Cameroon - 1. Division
16:30 Cotonsport (1) - Les Astres (6) Result only
 Chile - Apertura
01:00 Atletico Nublense (6) 3 - 1 Union Espanola (4) Full Time
17:30 Univ. Conce (13) 3 - 2 Cobresal (17) Full Time
20:30 Santiago Wanderers (3) - San Marcos (11) Not Started
23:00 Universidad Catolica (12) - Audax Italiano (10) Not Started
 Chile - Primera B Apertura
20:30 Dep. Temuco (5) - Iberia (7) Result only
21:00 La Serena (10) - Magallanes (9) Result only
 China - China League
08:00 Hebei Zhongji (14) 0 - 0 Xinjiang Tianshan (9) Result only
08:00 Beijing Technology (11) 3 - 1 Qingdao Jonoon (5) Result only
08:00 Tianjin Songjiang (6) 3 - 0 Guangdong Sunray Cave (13) Result only
08:00 Chongqing Lifan (1) 1 - 1 Shenyang Zhongze (10) Result only
08:00 Yanbian (16) 1 - 4 Wuhan Zall (3) Result only
08:00 Shenzhen Ruby (8) 1 - 0 Hunan Xiangtao (7) Result only
08:00 Qingdao Hainiu (12) 0 - 3 Beijing Baxy (4) Result only
08:00 Chengdu Tiancheng (15) 0 - 0 Shijiazhuang Yongchang (2) Result only
 Colombia - Liga Postobón Clausura
02:00 Chico FC (11) 0 - 0 Fortaleza FC (14) Full Time
22:15 La Equidad (18) - Patriotas (9) Not Started
 Costa Rica - Apertura
23:00 Santos de Guápiles (7) - Limon (9) Not Started
 Costa Rica - Liga de Ascenso Apertura grp. A
23:00 AD Alajuela Junior Finca Austria (6) - ADR Jicaral (7) Result only
23:10 Juventud Escazucena (4) - AD Municipal Liberia (5) Result only
 Costa Rica - Liga de Ascenso Apertura grp. B
23:00 Jaco Rays FC (4) - Real Pococi (8) Result only
23:00 Barrio Mexico (3) - Coto Brus (2) Result only
23:00 Aserri (5) - ADF Siquirrena (9) Result only
 Croatia - 1. Division
15:00 NK Istra 1961 (7) 1 - 0 Slaven (10) Full Time
19:00 Hajduk Split (3) 0 - 1 NK Lokomotiva (5) 2nd half
 Croatia - 2. Division
15:00 NK Radnik Sesvete (6) - Pomorac (12) Result only
15:00 Imotski (4) 0 - 0 Rudes (7) Result only
 Cyprus - 1. Division
17:00 Doxa Katokopia (10) 0 - 1 Omonia Nicosia (2) Full Time
18:00 AEK Larnaca (6) 1 - 1 AEL Limassol (3) Full Time
 Cyprus - 2. Division
14:30 Omonia Aradippou (13) - AE Zakakiou (4) Result only
14:30 A.P.E.P. (14) - AEP Paphos (8) Result only
14:30 Anagennisi Deryneia (3) - Enosis Paralimni (5) Result only
14:30 ENAD Polis Chrysochous (10) - EN Parekklisias (7) Result only
14:30 Digenis Voroklinis (12) - Karmiotissa Pano Polemidion (1) Result only
14:30 Aris L. (9) - Nikos & Sokratis Erimis (2) Result only
 Czech Republic - 1. Division
17:00 Jablonec (3) 4 - 2 Teplice (5) Full Time
17:00 Pribram (11) 3 - 1 Banik Ostrava (4) Full Time
17:00 Hradec Kralove (16) 2 - 4 Dukla Praha (9) Full Time
20:15 Slovacko (8) - Viktoria Plzen (1) Not Started
 Czech Republic - Druha League
10:15 Pardubice (10) 0 - 3 FK MAS Taborsko (1) Full Time
10:15 Sokolov (4) 2 - 0 Most (14) Full Time
10:15 Karvina (5) 1 - 0 Opava (12) Full Time
14:30 Frydek-Mistek (11) 1 - 0 Znojmo (7) Full Time
18:00 Zlin (8) 0 - 1 Sigma Olomouc (2) Full Time
 Denmark - 1. Division Grp. 1 _ABBR_FEMALE
13:00 Bk. Roedovre (2) 1 - 1 Damsoe (6) Result only
13:00 Sundby (1) 2 - 2 B1913 (4) Result only
14:00 Birkeroed Skjold (5) 8 - 0 Raklev (7) Result only
 Denmark - 1. Division Grp. 2 _ABBR_FEMALE
12:30 SoenderjyskE (2) 3 - 2 Naesby BK (3) Result only
12:45 ASA Aarhus (1) 1 - 0 Varde (4) Result only
 Denmark - 2. Division East
13:00 HIK (4) 1 - 2 FC Helsingoer (1) Full Time
15:00 Frem (2) - Herlev (13) Postponed
15:00 Rishoej (12) 2 - 0 Soelleroed-Vedbaek (10) Full Time
 Denmark - 2. Division West
13:30 Kjellerup (14) 1 - 2 FC Sydvest 05 (11) Full Time
14:00 Brabrand (9) 2 - 1 Jammerbugt FC (6) Full Time
15:00 Marienlyst (1) 3 - 2 Skovbakken (2) Full Time
15:00 Naesby (12) 1 - 1 Odder IGF (5) Full Time
 Denmark - 3F Ligaen _ABBR_FEMALE
14:00 KoldingQ (3) 0 - 2 Fortuna Hjoerring (1) Result only
 Denmark - Danmarksserien Grp. 1
13:00 Jaegersborg (4) 0 - 0 SC Egedal (13) Result only
13:00 Kastrup B. (6) 2 - 3 B 1903 (9) Result only
13:00 Ballerup-Skovlunde (8) 1 - 1 Fremad Valby (14) Result only
15:00 Taastrup FC (10) 5 - 2 NB Bornholm (12) Result only
15:00 Vanloese (5) - AB Taarnby (3) Result only
15:00 KFUM Roskilde (2) 5 - 1 Birkeroed (11) Result only
15:30 Fredensborg BI (7) 1 - 3 Greve (1) Result only
 Denmark - Danmarksserien Grp. 2
14:00 Otterup (9) 4 - 2 Slagelse (14) Result only
14:00 Ledoeje-Smoerum Fodbold (4) 4 - 1 FC Soenderborg (3) Result only
14:00 FA 2000 (5) 4 - 2 Naestved II (12) Result only
15:00 Doellefjelde-Musse (11) 3 - 4 FC Skanderborg (1) Result only
15:00 Dalum (6) 0 - 0 Ringsted (8) Result only
 Denmark - Danmarksserien Grp. 3
13:00 Viby IF (11) 0 - 2 Aarhus Fremad (3) Result only
13:00 Lystrup IF (8) 3 - 5 Brabrand IF II (2) Result only
13:00 AaB II (5) 6 - 1 Lindholm (4) Result only
13:00 Randers Freja (1) 4 - 1 IF Lyseng (6) Result only
14:00 Hjoerring IF (10) 3 - 2 Hobro II (14) Result only
15:00 FC Djursland (9) 1 - 0 Holstebro (7) Result only
15:00 VRI (12) 5 - 2 Vorup (13) Result only
 Denmark - Superleague
17:00 SoenderjyskE (7) 1 - 1 FC Midtjylland (1) Full Time
 Denmark - U17 League
13:00 AC Horsens U17 (14) 2 - 2 Randers Freja U17 (13) Result only
15:15 Lyngby U17 (3) 1 - 2 Vejle U17 (10) Result only
15:15 FC Nordsjaelland U17 (1) 4 - 2 FC Midtjylland U17 (9) Result only
15:15 Broendby U17 (5) 2 - 0 Silkeborg U17 (7) Result only
16:15 FC Copenhagen U17 (6) 2 - 2 HB Koege U17 (12) Result only
16:15 Esbjerg U17 (2) 2 - 2 AGF U17 (11) Result only
 Denmark - U19 League
13:00 Lyngby U19 (12) 0 - 1 Vejle U19 (8) Result only
13:00 FC Nordsjaelland U19 (2) 1 - 1 FC Midtjylland U19 (1) Result only
13:00 Broendby U19 (7) 0 - 1 Silkeborg U19 (6) Result only
14:00 Esbjerg U19 (4) 1 - 1 AGF U19 (9) Result only
 Ecuador - Clausura
22:00 Liga de Loja (7) - Universidad Catolica (10) Not Started
 Ecuador - Serie B
23:00 Imbabura S.C. (11) - Municipal Canar (12) Result only
 Egypt - 1. Division
15:00 Alaab Damanhour (18) 0 - 2 Petrojet (10) Full Time
17:15 Al Mokawloon Al Arab (12) 0 - 0 El Gounah (17) Full Time
19:30 El Zamalek (11) 0 - 0 Smouha SC (9) 1st half
 England - Championship
13:15 Millwall (15) 1 - 0 Cardiff City (11) Full Time
16:00 Leeds United (18) 1 - 2 Wolverhampton Wanderers (3) Full Time
16:00 Nottingham Forest (7) 1 - 3 Blackburn Rovers (8) Full Time
16:00 Brighton & Hove Albion (21) 1 - 1 Rotherham United (16) Full Time
16:00 Sheffield Wednesday (12) 0 - 0 Norwich City (6) Full Time
16:00 Birmingham City (23) 0 - 8 AFC Bournemouth (4) Full Time
16:00 Ipswich Town (10) 2 - 2 Huddersfield Town (17) Full Time
16:00 Bolton Wanderers (22) 3 - 1 Brentford (13) Full Time
16:00 Middlesbrough (5) 1 - 1 Watford (2) Full Time
16:00 Reading (14) 3 - 0 Blackpool (24) Full Time
16:00 Derby County (1) 1 - 2 Wigan Athletic (19) Full Time
 England - Conference North
16:00 Chorley (3) - Leamington (13) Postponed
16:00 Colwyn Bay (12) 0 - 1 Barrow (2) Full Time
16:00 Gloucester City (21) - Stalybridge (19) Postponed
16:00 Harrogate (14) 5 - 0 Brackley Town (18) Full Time
16:00 Oxford City (4) 0 - 3 Hednesford (8) Full Time
16:00 Hyde FC (22) 2 - 2 Leamington (13) Full Time
16:00 Boston Utd. (9) 1 - 2 Solihull Moors (5) Full Time
 England - Conference South
16:00 Bath City (16) - Hemel Hempstead (18) Postponed
16:00 Ebbsfleet United (4) - Gosport Borough (14) Postponed
16:00 Maidenhead U (6) 2 - 0 Staines Town (21) Full Time
16:00 Sutton United (11) 2 - 2 Bishop Stortford (12) Full Time
16:00 Ebbsfleet United (4) 1 - 2 Hayes & Yeading United (7) Full Time
 England - Isthmian League
13:30 Lewes (22) 2 - 0 Metropolitan Police F.C (5) Result only
16:00 Bury Town (20) 2 - 1 Tonbridge Angels (17) Result only
16:00 Hornchurch (21) 0 - 1 Enfield Town (14) Result only
16:00 Billericay (13) 1 - 1 Peacehaven & Telscombe FC (12) Result only
16:00 Dulwich Hamlet (4) 0 - 0 Hendon (3) Result only
16:00 Leiston (6) 3 - 2 Bognor Regis Town (10) Result only
16:00 Margate (1) 1 - 0 Leatherhead (15) Result only
16:00 Wingate & Finchley (7) 2 - 0 VCD Athletic FC (24) Result only
 England - League 1
16:00 Scunthorpe United (24) 0 - 1 Notts County (3) Full Time
16:00 Coventry City (17) 3 - 2 Peterborough United (4) Full Time
16:00 Walsall (19) 1 - 0 Chesterfield (10) Full Time
16:00 Port Vale (16) 3 - 0 Leyton Orient (18) Full Time
16:00 Yeovil Town (22) 0 - 3 Rochdale (8) Full Time
16:00 Preston North End (2) 3 - 2 Fleetwood Town (11) Full Time
16:00 Gillingham (21) 1 - 1 Crawley Town (13) Full Time
16:00 Oldham Athletic (6) 2 - 1 Bradford City (12) Full Time
16:00 Barnsley (15) 2 - 2 Bristol City (1) Full Time
16:00 Crewe Alexandra (23) 0 - 1 Sheffield United (5) Full Time
16:00 Doncaster Rovers (20) 0 - 0 Milton Keynes Dons (7) Full Time
16:00 Swindon Town (9) 2 - 2 Colchester United (14) Full Time
 England - League 2
16:00 Cambridge United (11) 2 - 1 Hartlepool United (24) Full Time
16:00 Shrewsbury Town (4) 2 - 1 Portsmouth (13) Full Time
16:00 York City (22) 1 - 1 Mansfield Town (17) Full Time
16:00 Carlisle United (20) 2 - 1 Oxford United (19) Full Time
16:00 Stevenage (14) 1 - 0 Burton Albion (3) Full Time
16:00 Luton Town (1) 1 - 0 Northampton Town (18) Full Time
16:00 Newport County (7) 1 - 1 Accrington Stanley (15) Full Time
16:00 Wycombe Wanderers (2) 1 - 1 Dagenham & Redbridge (21) Full Time
16:00 AFC Wimbledon (12) 2 - 2 Tranmere Rovers (23) Full Time
16:00 Plymouth Argyle (6) 3 - 0 Cheltenham Town (10) Full Time
16:00 Southend United (9) 1 - 1 Bury (5) Full Time
 England - Northern Premier League
16:00 Ashton United (13) 0 - 2 Ilkeston FC (6) Result only
16:00 Belper Town (24) 2 - 0 Curzon (3) Result only
16:00 Blyth Spartans (21) - Ramsbottom United (4) Result only
16:00 Buxton (2) 2 - 1 Halesowen (17) Result only
16:00 FC United (8) 1 - 0 Rushall Olympic (12) Result only
16:00 Stamford AFC (15) 1 - 3 Skelmersdale United (1) Result only
16:00 Stourbridge (10) 2 - 1 Frickley Athletic (16) Result only
16:00 Trafford (19) - Barwell F.C. (11) Result only
16:00 Whitby (9) 3 - 1 Nantwich Town (18) Result only
16:00 Witton Albion (23) 1 - 3 Grantham Town (7) Result only
16:00 Workington (14) - Kings Lynn Town (5) Result only
16:00 Marine (22) 1 - 3 Ramsbottom United (4) Result only
16:00 Workington (14) 2 - 1 Matlock Town (20) Result only
 England - Premier League U21 Division B
15:00 Stoke City U21 (10) - Arsenal U21 (4) Result only
 England - Southern Premier League
16:00 Arlesey Town (19) 0 - 0 Chippenham Town (13) Result only
16:00 Banbury United (24) - Slough (11) Result only
16:00 Bideford AFC (18) 2 - 1 Hitchin Town (10) Result only
16:00 Biggleswade Town (15) 1 - 2 Frome Town (22) Result only
16:00 Burnham (21) 2 - 0 Dunstable Town FC (6) Result only
16:00 Corby Town (3) 2 - 1 Cirencester Town (12) Result only
16:00 Histon (23) 2 - 1 Hungerford Town (8) Result only
16:00 Paulton Rover (20) 4 - 5 Poole Town F.C (1) Result only
16:00 Redditch United (7) 2 - 2 Chesham United (9) Result only
16:00 Truro City (5) 1 - 0 Cambridge C (14) Result only
16:00 St Neots Town (2) 1 - 0 Hereford United (17) Result only
 Estonia - Esiliiga
12:00 Kivioli FC Irbis (7) 2 - 1 FC Kuressaare (8) Result only
 Estonia - Premium liiga
12:00 Talinna Kalev (10) 0 - 7 Nomme JK Kalju (3) Full Time
12:00 JK Sillamae Kalev (4) 4 - 0 Paide Linnameeskond (6) Full Time
12:00 Johvi FC Lokomotiv (9) 2 - 0 Tammeka (8) Full Time
15:00 Trans Narva (7) 2 - 5 Flora Tallinn (2) Full Time
 Faroe Islands - Effodeildin
13:00 EB/Streymur (5) 2 - 0 Klaksvik (6) Result only
13:00 B36 Torshavn (1) 1 - 2 HB Tórshavn (2) Result only
13:00 AB Argir (8) 1 - 2 Skála (9) Result only
13:00 NSI Runavik (4) 4 - 2 Fuglafjoerdur (7) Result only
13:00 Vikingur (3) 3 - 1 B68 Toftir (10) Result only
 Finland - Veikkausliiga
13:00 Seinaejoen JK (2) 3 - 1 MYPA (8) Full Time
13:00 KuPS (7) 0 - 1 VPS (4) Full Time
13:00 FC Lahti (3) 2 - 0 Honka (11) Full Time
13:00 FC Inter (9) 0 - 1 FF Jaro (6) Full Time
13:45 IFK Mariehamn (5) 3 - 1 Turku PS (12) Full Time
 France - Coupe de France
14:00 Epernay 0 - 1 Sedan Result only
15:00 AS Polignac 0 - 1 Yzeure Result only
15:00 Beaumont St Cyr 0 - 4 Chauray Result only
15:00 RC Amiens 0 - 5 Chambly Result only
15:00 AS Graces - Plouzane Result only
15:00 Argentre du Plessis - Servon CS Result only
15:30 Paris CA 2 - 5 Paris FC Result only
15:30 Vallee Gresse - Aix FC Result only
16:00 US Reispertswiller 1 - 2 Strasbourg Result only
16:00 CM Aubervilliers 2 - 1 Entente SSG Result only
16:00 Libourne St.Seurin - Pau Result only
16:00 La Roche - Lucon Result only
17:00 Illhaeusern 0 - 3 Colmar Result only
17:00 FA Illkirch Graffenstaden - ASC Biesheim Result only
17:00 St Maur Lusitanos - Villemomble Sports Result only
17:00 Drancy 1 - 3 Fleury Merogis U.S Result only
17:00 AS Gemenosienne 0 - 2 Martigues Result only
17:00 Maubeuge - US Biachoise Result only
17:00 OC Cesson 0 - 3 Vitre Result only
18:00 Selongey - Montceau Result only
18:00 Cournon d"Auvergne - Aurillac Arpajon Result only
18:00 Le Puy - St. Georges Result only
18:00 Jura Sud - Racing Besancon Result only
18:00 CA Pontarlier - Besancon ASPTT Result only
18:00 Vaulx-en-Velin - Feurs Result only
18:00 FC de Limonest - AS Minguettes Venissieux Result only
18:00 Sarreguemines FC - Raon L Etape Result only
18:00 Amneville - Epinal Result only
18:00 US Granvillaise - Avranches Result only
18:00 Flers FC - ST Lo Manche Result only
18:00 AS Trouville Deauville - Tourlaville Result only
18:00 La Fleche RC - Le Mans Result only
18:00 Beauvais - Roye Result only
18:00 Lannion - Concarneau Result only
18:00 St. Malo - La Saint Colomban Locmine Result only
18:00 Pouzauges Reaumur AC - Le Poire Sur Vie Result only
18:00 La Valette - Marseille Consolat Result only
18:00 Marssac RS - Lourdes FC Result only
18:30 AFC Compiegne - Amiens Result only
18:30 Bayard Saumur - Carquefou Result only
18:30 AS Portet - Balma Result only
19:00 Sainte Geneviève - Issy les Moulineaux Result only
19:00 Vichy - Perignat-les-Sarlieve Result only
19:00 US Chauvigny - Cognac Result only
19:00 Poitiers - Bressuire Result only
19:00 Vallee Bleue - St. Priest Result only
19:00 Ain Sud Foot - ES Bressane Marboz Result only
19:00 Mont-de-Marsan - Trelissac Result only
19:00 Bergerac Perigord - Anglet Result only
19:00 Trelaze - Cholet Result only
19:00 Seyssinet Pariset - Bourgoin Jallieu Result only
20:00 Pont du Chateau - Moulins Result only
20:00 Rilhac Rancon - La Rochelle Result only
20:00 Meymac - Thouars Foot 79 Result only
20:00 CS Neuvillois - Mos 3 Rivieres Result only
20:00 Saint-Chamond - Lyon la Duchere Result only
20:00 Saint Marcellin - US Millery Vourles Result only
20:00 Pays Mazametain - Auch Football Result only
20:00 Golfech St Paul d Espy - Tarbes Result only
20:00 US De Cazeres - Semeac Result only
20:30 Eglantine Vierzon - SMOC St Jean de Brayes Result only
 France - Ligue 2
14:00 Troyes (2) 1 - 0 Dijon (1) Full Time
 Georgia - Umaglesi Liga
13:00 Samtredia (2) 0 - 1 FC Baia Zugdidi (16) Full Time
13:00 FC Guria Lanchkhuti (6) 1 - 0 Dinamo Batumi (9) Full Time
13:00 FC Shukura Kobuleti (14) - Dila Gori (4) Break for overtime